Members

Line Officers

Christopher Krueger

Chief 1

Matthew Myers

Deputy Chief 20

Brian Gillingham

Captain 1

Sarah Fletcher

Lieutenant 1

Jason Downs

Chief Engineer

Jim Cook

Assistant Chief 1

James Fazekas

Captain 1

DE Kappauf

Lieutenant 1

Jeff Crosby

Lieutenant 1

Shawn Reynolds

Deputy Chief 1

Jason Graber

Captain 1

Brian Delalian

Lieutenant 1

Jaime Barrera

Lieutenant 1

Administrative Officers

David Chinn

President

Todd Wilkins

Treasurer

George Delalian

Vice President

Deborah Etter

Secretary

Life Members

Chris Krueger

JB Anderson

James Czemedia

Richard Dizerega

Wayne Whetsell

Gary Gaither

Roy Ott

Herbert Welch

Bob Zoldos Sr.

Mike Thacker

Kenny Christiansen

Terry Frye

Thomas W. Downs

Rodney Frye

Christopher Boehret

James Clem

D.J. Wimer

Mark Timbrook

Rick Etter

Dave Hunt

Pete Plasmier

James Clem

John Pumphrey

Ricky Obaugh

George Delalian

Peter Comanduras

John “Bones” Early

Ron Nicholas Sr.

Billy Fiske

Tom Goss

John Carr

Tom Donohoe

Past Chiefs

Wayne Whetsell

Marty Mantell

Thomas Goss

Robert Zoldos

Ian Buchanan

JB Anderson

Thomas W. Downs

Paul Earley

Terry Frye

Jim Cook

Firefighters

Jeffrey Alcusky

Richard “Dick” Bania

Ryan Boehret

David Chinn

Brian Duddy

Quinton Godfrey

Joshua Hottle

Jeffrey Mason

Richard Megica

Kristopher O’Connor

Austin Slone

Brian Pollock

Thomas Rinker

Thomas Trimpey

William Wetmore

Hunter "Turbo" Audlin

Stacy Beltran

Wyatt Claudy

George Delalian

Jim Fazekas

Sarah Fletcher

Nate Hood

Nick Martin

Gardner Austin

Mark Trent

John Wooden

Dani Stuckwisch

Bobby Dominguez

Mitch Lison

CB Bangalore

Kevin Alfaro

Kayla Beale

Andrew Bredow

Jeffrey Crosby

David Fierstien

Mike Montieth

Codie Portell

Jason Graber

Alan Holmes

Kyle Lewis

Jeffrey McCoy

Allison Orlowski

Andy Shadwick

Daniel Rafique

Connor Smith

Logan Thrash

Todd Wilkins

Angie Bradley

Joe DeCarlo

Rick Etter

Brian Gillingham

Josh Hottle

Chris Krueger

Reilly Molthen

Mike Scott

James Wardrick

Ian Evans

Ethan "Smudge" McMurrer

Ryan Stewart

Keanna Dore

William Avedellas

Benjamin Bideganeta

Daniel Cale

Brian Delalian

Thomas Kane

Kenneth Greenfield

Zachery Hoover

Steven McBride

Kenneth O’Connor

John Papaleo

Andrew Silvernale

Shawn Reynolds

Elliot Sutphin

Gus Tome

Aaron Waskiewicz

Conor Wright

Hunter Berryhill

Chris Boehret

Jim Cook

Jason Downs

Andrew Hilton

DE Kappauf

Jeff Kraatz

Matt Myers

Josh Seventko

DJ Wimer

Michael Hall

Yousif Abdullah

Tyler White

Ruiqi Zhang

Vince Ciarlante

Assistant to the Treasurer

Jim Lambert

Buildings and Grounds

Katie Campbell

Fundraising/Public Education

Bekah Bofinger

Fundraising/Public Education

Elena Andreas

Photography

Michael Dow

Photography

Brittany Papaleo

Fundraising/Public Events

Jen Wilkins

Membership/Recruiting and Retention

Jill Anderson

Auxilary

Mary Lee

Auxilary

Donna Frye

Auxilary

Jimmy Nuce

Debbie Etter

Secretary

Will Cawood

Fundraising/Public Events

Melissa Braun

Dalton Dinardo

Lori Frye

John Larregui

Fundraising/Public Events

Elaine Farrar

Sunshine Committee

© 2018 - , Proudly maintained by the Leesburg Fire Company